June 26 2020
Izsakdrojam saules faktora SPFbūtību un to, kādu sauļošanās līdzekli labāk izmantot

Izskaidrojam saules faktora SPFbūtību un to, kādu sauļošanās līdzekli labāk izmantot

SPF jeb saules aizsardzības faktors ir rādītājs tam, cik labi sauļošanās līdzeklis aizsargās ādu no UVB stariem, tāda veida starojuma, kas izraisa saules apdegumus, bojā ādu un var veicināt ādas vēzi.

  • Ja jūsu āda parasti apdeg pēc 10 minūtēm saulē, SPF 15 sauļošanās līdzekļa lietošana ļautu uzturēties saulē bez apdegumiem apmēram 150 minūtes (koeficients ir 15 reizes ilgāks). Tas ir aptuvenaiss aprēķins, kas atkarīgs no ādas tipa, saules gaismas intensitātes un izmantotā sauļošanās līdzekļa daudzuma. SPF faktiski ir aizsardzības līdzeklis pret UVB iedarbības daudzumu, un tas nav paredzēts, lai palīdzētu jums noteikt iedarbības ilgumu.
  • Lai nodrošinātu vislabāko aizsardzību, eksperti iesaka lietot vismaz 15 SPF saules aizsarglīdzekļus, uzklāt atbilstošu daudzumu (2 mg / cm2 ādas vai apmēram vienu glāzi pilnīgai ķermeņa pārklāšanai) un atkārtoti uzklāt to ik pēc 2 stundām.
  • Lielākā daļa cilvēku nepietiekami lieto sauļošanās līdzekļus, lietojot ¼ līdz ½ no nepieciešamā daudzuma. Izmantojot pusi no nepieciešamā sauļošanās līdzekļa, no SPF ieddarbības tu iegūst tikai pusi. Tātad, SPF 30 sauļošanās līdzekļa uzklāšana uz pusi no vajadzīgā daudzuma nodrošina efektīvu SPF tikai 5,5!

SPF (saules aizsardzības faktora) skala nav lineāra:

  • SPF 15 bloķē 93% UVB staru
  • SPF 30 bloķē 97% UVB staru
  • SPF 50 bloķē 98% UVB staru

Tātad, viens no veidiem, kā to apskatīt, ir tas, ka SPF 30 sauļošanās līdzeklis jums nodrošina tikai par 4% lielāku aizsardzību nekā SPF 15 sauļošanās līdzeklis.

Vai arī cits veids, kā to aplūkot, ir:

  • SPF 15 (93% aizsardzība) ļauj cauri iziet cauri ādai 7 no 100 fotoniem
  • SPF 30 (97% aizsardzība) ļauj cauri iziet cauri ādai 3 no 100 fotoniem.

Tātad, lai jūs, iespējams, divkāršosu savu aizsardzības līmeni, SPF 30 bloķēs pusi no starojuma, ko SPF 15 ļaus uzņemt jūsu, vairums dermatologu iesaka lietot sauļošanās līdzekli SPF 15 vai SPF 30.

Kāpēc neizmantot patiešām augstu saules aizsardzības faktoru saturošu līdzekli? Sauļošanās ar tiešām augstu SPF, piemēram, SPF 75 vai SPF 100, nepiedāvā ievērojami lielāku aizsardzību nekā SPF 30 un maldina cilvēkus liekot domāt, ka tam ir lielāka aizsardzība nekā tā ir patiesībā. Turklāt, lai būtu plaša spektra aizsardzība, UVA aizsardzībai jābūt vismaz 1/3 no UVB aizsardzības. Sauļošanās ar augstu SPF parasti piedāvā daudz lielāku UVB aizsardzību nekā UVA, tādējādi piedāvājot maldīgu pilnīgas aizsardzības sajūtu.

Visiem saules aizsarglīdzekļiem ir jāveic FDA apstiprināta SPF pārbaude, lai tas atbilstu UVB prasībām. Pastāv trīs galvenie SPF testēšanas veidi; SPF Statiskā, SPF ūdens izturīgā 40 minūtes un SPF ūdens izturīgā 80 minūtes. Visiem sauļošanās līdzekļu ražotājiem ir jāievēro tieši tie paši FDA apstiprinātie testi, nodrošinot, ka SPF norādes ir konsekventas visiem saules līdzekļiem vienādi.

  rekomendē, lai citi zina
Print Friendly, PDF & Email