March 02 2021

Pavasaris klauvē pie durvīm, bet ko, lai dara brīvdienās? Mums ir varianti! Viesatas upes dabas loku taka.

     Termometra stabiņš lēnām sāk kāpties uz augšu, sniega sega praktiski jau ir nokususi, saules stari iespīd logos un.. tik ļoti gribas doties laukā! Esošajos apstākļos mums patiesi ir jābūt kreatīviem un izdomas pilniem, jo aktivitātes un izklaides iespējas ir gan liegtas, gan ierobežotas, gan brīvi pieejamajām jau ir aptrūkušās idejas. Mēs šodien devāmies iepazīt Viesatas upes dabas loku taku, un aicinām to pamēģināt arī Tev!

     Ārkārtīgi skaista dabas taka, taka vijas caur mežu gar Viesatas upes krastu. Viesatas upes krastos var izstaigāt gan dabas taku, gan izziņas taku. Takas ietvaros ir pieejams apskatīt patiesi daudz dažādus dabas objektus: stāvkrastus, cūku vannu, brūno avotiņu, 200 gadus veco priedi, mežizstrādes laukumu, dižbērzu, bebru māju u.c.

     Takas garums kopumā aizņem ap 5.1 km, un to ir iespējams iziet 3 variantos. Taka ir marķēta dzeltenā, sarkanā un zaļā krāsā. Sekojot dzeltenajam marķējumam ir iespēja doties vieglākā un īsākā takas izstaigāšanas variant, sarkanā – garākais maršruts, zaļais – taisnākais atpakaļceļš. Seko uzmanīgi līdzi norādēm uz kokiem, dzeltenā un sarkanā taka ik pa posmam satiekās, nav jāuztraucas, ja sanāk novirzīties. Kopumā takas izstaigāšana prasīs ap 3-4 h.

     Visas takas garumā ir izvietoti arī stendi ar informāciju, ir labiekārtotas vairākas vietas piknikam un atpūtai, skatu platformas vietas, kur ķert skaistākos skatus. Ņemiet vērā, ka mitrā laikā vairāki takas posmi var būt slideni.

    Viss vieglākais veids, kā atrast taku, rakstiet Waze – Viesatas upes dabas taka, nonākot galamērķi redzēsiet laukumu ar P (parking) zīmes norādi. Pati taka sākas, paejot nedaudz atpakaļ uz tiltiņu pāri upei, tur ir izvietoti informācijas stendi un kāpnītes uz leju, tur arī meklējams sākums.

    Starp citu, 15 min. brauciena attālumā no dabas takas, atrodas Jaunpils pils, Jums ir iespēja pagarināt savu maršrutu, vai arī ieturēt gardas pusdienas Jaunpils pils krodziņā. Šī brīža situācijā, kādi r liegta iespēja pusdienot klātienē, krodziņš piedāvā iespēju ņemt ēdienu līdzņemšanai un ir pieejamas arī īpašais ēdienkartes piedāvājums, mēs nobaudījām brieža gaļas burgeru, wow, tikai labākais atsauksmes! Pēc takas apmeklējuma, droši zvani uz krodziņu un veic pasūtījumu.

     Ja vēlaties pabaudīt klusumu un mieru, ja ir iespēja, noteikti doties iepazīt taku darba dienā vai agrāk brīvdienu rītā, jo citādāk, šis objekts ir visnotaļ populārs un pieprasīts.

📍 Koordinātes: GPS Lat:56.82317 Lon:22.97201

📞Pusdienu pasūtīšanai no Jaunpils pils krodziņa: +37128338860, www.jaunpilspils.lv

 

  rekomendē, lai citi zina
Print Friendly, PDF & Email