April 30 2020
brokastu_esanas

Kādēļ ieturēt brokastis no rīta nav nemaz tik slikta ideja?

Katram cilvēka ir savādāka reakcija uz dažāda veida produktiem. Vieniem enerģija mutuļot mutuļo no rītā baudītas putras, citiem no putras gribās gulēt, citiem gribās olbaltumvielu brokastis, bet tad ir vēl trešie – kuriem negribās vispār neko.

Ir tāda zinātne kā hronobioloģija. Šī ir zinātne, kurā tiek pētīta ikdienas un Mēness ciklu ietekme uz cilvēku. Oficiāli šī zinātne tiek atzīta kopš 20. gadsimta sākuma, un tradicionālajā ķīniešu medicīnā – vairāk nekā 1000 gadu laikā tiek izmantotas zināšanas par ķermeņa darbības cikliem.

Un analizēsim brokastu ietekmi uz mūsu organisma stāvokli no zinātnes viedokļa, zināšanām par dažādiem metabolisma veidiem un noteiktu produktu ietekmi, nevis tikai uz vienkāršu frāžu kopumu – JUMS IETEICAMS! Galu galā tas viss ir izpētīts, un tam ir savs pamatojums.

Hronobioloģija – šī zinātnes daļa ir parādījusi visai pasaulei mūsu orgānu aktivitātes veikto pētījumu.

Ja mēs neapmierinām sava organisma prasības – mēs sākam slimot!

Un ja mēs runājam par vajadzību IEDZERT GLĀZI ŪDENS NO RĪTA UN PAĒST SĀTĪGAS BROKASTIS – tad tā ir bioloģiska mūsu organisma vajadzība.

Iedzert ūdeni no rīta pēc pamošanās ir svarīgi tādēļ, ka tieši rīta stundas ir pašas aktīvākās priekš resnās zarnas orgāna. Ja nevēlaties problēmas ar organisma attīrīšanu, negribat samazināt savu zarnu darbības funkcijas – iedzeriet ūdeni pēc pamošanās.

Brokastis kā galvenās ēdienreizes uzņemšana ir saistīta arī ar kuņģa visaugstākās aktivitātes ciklu no rīta un pēc tam arī aizkuņģa dziedzera darbību no rīta! Tieši brokastīs mēs varam ēst visvairāk, jo kuņģa aktivitāti mēs izmantojam tās aktīvākajā darba laikā.

Tad aizkuņģa dziedzeris ir aktīvs. Rīts ir šīs aktivitātes kulminācijas punkts! Aizkuņģa dziedzeris ir metabolisma galvenais hormons – kortizols un insulīns – ražošanas orgāns! Un tieši brokastis ir tās, kas pilnībā iesāk vielmaiņas procesus.

Tas, kā ķermenis reaģē uz glikozes uzņemšanu brokastīs, ietekmē mūsu stāvokli. Aizkuņģa dziedzera hormonus var pienācīgi kontrolēt, kā arī piespiest orgāna un visa organisma darbu, un tas ir atkarīgs no individuālajām īpašībām, kuras katram ir jāidentificē!

  rekomendē, lai citi zina
Print Friendly, PDF & Email