May 07 2020
Ēšanas paradumi

Kā mainīt savus ēšanas paradumus?

Ēšanas paradumus, gan sliktos, tā arī labos – veselīgos, nemaz nav tik grūti mainīt!

Pārejot uz pareizu uzturu, veselīgāku pārtiku un mērenu pārtikas patēriņa apjomu, gandrīz visi var sagaidīt ēšanas paradumu sabrukumu (līdzīgi kā, kad cilvēki mēģina atmest citus sliktus paradumus). Un šis ir saistīts ne tikai ar ēšanas paradumiem, bet arī ar vispārīgiem uzvedības rituāliem, kuri ir jānoliek malā pagātnē un jācīnās pret to. Tas ir līdzīgi kā ar smēķēšanu, roka pati stiepjas iekšā mute, lai tur kaut ko ieliktu, izdarītu vilcienu, pēc tam izelpot dūmus un atslābināties. Tā principā ir arī ar saldumiem, vai mīļāko picu, cīsiņiem, pelmeņiem ar krējumiem. Tie visi ir ieradumi. Ieradumi redzēt ar acīm mums pazīstamu pārtiku, pat to, kā mēs konkrēti turam rokās picu vai kā tā stāv uz šķīvja. Jūs pēc pieraduma atveriet vaļā katliņa vāku, kurā iekšā ir Jūsu mīļākais un treknākais ēdiens un pēc atteikšanās no tā, Jums rodas vēlēšanās atkārtot iepriekš darīto pieradumu pēc tā, kas glabājās Jūsu redzes atmiņā, velme ir ļoti nomokoša.

 Taču visa cilvēka burvība un unikalitāte slēpjas mūsu smadzenēs un tajā, ka mēs tās varam pārprogrammēt. Mēs varam mainīt savu uztveršanas programmu. Mēs varam pārstāt mīlēt to, ko visu mūžu esam mīlējuši, vai tieši otrādāk, iemīlēt to, ko neesam mīlējuši. Šai darbībai ir nepieciešama tikai iekšēja Jūsu vēlēšanās izmaiņām. Tā ir uzstādītas mūsu smadzenes, jūtu līmenī, vēlēšanās un nevēlēšanās apmēram šādi mēs formulējam savu domāšanas programmu un arī aizraušanās ir šajā skaitā. Tā mēs cīnāmies gan ar atkarību no ēšanas, gan no narkotikām – no visa, galvenais jautājums šajā ir Jūsu pašu lēmums – kā būt, kā dzīvot, ar ko sevi piepildīt – Jūs radiet un programmējiet sevi.

Tie, kuri lieto neveselīgu pārtiku vai sliktas emocijas, paši galu gala nemaz nezina, ka dara to apzināti paši. Vēlēšanās ciest, mocīties – tas ir ļoti nepatīkams ieradums. Mocīties no liekā svara, nodarboties ar sev pārmešanu, lamāt sevi par resnām kājām, nokarājušos ādu, trešo zodu – tas ir pieradums un vēlēšanās turpināt ierasto rinķveidīgu emociju sajūtu. Un kamēr Jūs to nespēsiet pieņemt un uzskatiet to kā normu, Jūs būsiet tur, kur Jūs pieradumi Jums liks justies komfortabli.

No jebkura slikta ieraduma ir izeja, un tas ir vienkārši! Vienkārši izvēlies pats, visbeidzot, ko īsti Tu vēlies! Kāds tu vēlies būt un ar kādiem ieradumiem dzīvot!

  rekomendē, lai citi zina
Print Friendly, PDF & Email