May 07 2020

Dodamies pastaigā un meklēt interesanto Rīgā: Bolderāja

Šobrīd, kad mūs lutina pavasara saulīte un mēs jau praktiski jūtam, kā ap stūri piezogas un lūkojas vasara – sirds ir tur ārā un kājas pašas pošas ceļā. Atpūsties, pastaigāties un baudīt gribās ikdienu.

Šodien gribam ar Jums padalīties ar interesantām vietām, ko aplūkot Rīgā, Bolderājā. Uz Bolderāju mēs varam doties ar auto, riteni vai arī sabiedrisko transportu, šādā gadījumā jāizvēlas autobusa maršruts ar nr.3.

Bolderāja ir mikrorajons Rīgā. Bolderāja atrodas kreisajā Daugavas upes pusē. No seniem laikiem Bolderāja ir bijusi zvejnieku ciemats. Šī vieta ir apdzīvota aptuveni no 10 gs. iespējams, pat ilgāk. Ap 1603.gadu, Poļu laikos, Bolderājā tika celtas koka mājas, tās ir vienas no vecākajām Rīgā. Bolderāju Rīgai pievienoja tikai 1924.gadā.

Dažiem brauciens uz Bolderāju varētu būt kā ceļojumus uz ārzemēm, neizbraucot pat no Rīgas. Bolderāja noteikti ir vērts izpētīt vēsturiskās ieliņas, aplūkot mīlestības saliņu un atrast Bolderājas karjeru, bet mēs šoreiz devāmies vairāk jūras virzienā, tādēļ nedaudz vairāk pastāstīsim un parādīsim Jums to, kas mums viss vairāk aizrāva.

1.Pirmām kārtām jau Vakarbuļļu pludmale, šī ir superīga vieta, kur doties vasarā pasauļoties un peldēt, taču tikpat pat labi, noderēs skaistai pastaigai gar jūras krastu. Šeit ir atrodama diezgan plaša, bezmaksas autostāvvieta. Salīdzinot ar citām pludmalēm, attālums, kas jāveic no stāvvietas līdz pludmalei ir pāris soļu attālumā mērāms. Viss ir tīrs, labiekārtots, ir vairākas koka laipas, un soliņi, kur piesēst un pabaudīt saulrietu. Pieejamas arī labierīcības.

2. Vieta, kas mūs ļoti aizrāva, un bija viss lielākais atklājums Bolderājā, bija Tēlnieka Paula Jaunzema akmens kulptūras Vakarbuļļos. Tā ir tik maģiska vieta, un šķiet, nav daudzi, kas tur būtu pabijuši. Ūdens malā stāv milzīgas akmens skulptūras, tās tiešām ir vienreizējas un iespaidīgas. Skulptūru tēlnieks Pauls Jaunzems ir īsts brīnumdaris. Ir dzirdēts, ka nereti tēlnieks arī iznāk ārā aprunāties arī ar savu darbu aplūkotājiem. Varam doties tālāk no skulptūrām uz priekšu, gan skaistu krastu pastaigā, uzrīkot kādu pikniku. Bet ja dodamies atpakaļ, ejam taisni gar ūdeni, līdz atdursimies vietā, kur Lielupes upe satiekās ar Rīgas jūras līci, un otrā krasta galā, varam pamāt ar roku Jūrmalniekiem, un aplūkot Lielupes ieteku Rīgas jūras līci no Bolderājas puses. Krasta līnija šeit ir ļoti interesanta, šaura, gaišām smiltīm, robaina – interesanta vieta nesteidzīgai pastaigai.

3.Noteikti, ja esam iedvesmoti, mēģinām arī uzmeklēt Daugavgrīvas molu. Šī bija mūsu pirmā pastaiga tur, jo līdz šim domājām, kad pētījām maršrutus, kā sasniegt molu, tā būs neiespējamā misija. Ziniet, nebija tik traki, cik pirms tam likās, bet iespaidi bija vārdos neaprakstāmi. Dodoties Daugavgrīvas mola meklējumos ir vairākas lietas, kas jāņem vērā:

  • Būs jānoiet gabaliņš ar kājām;
  • Daļa no ceļa, kas jāveic, būs jāpievar pārkāpjot betona malas un akmeņu kaudzes, tās ir stabilas un lielas bailes neraisa, taču jābūt tam gataviem;
  • Noteikti ērti apavi, jo bez ložņāšanas pa akmeņiem, jāpārvar arī smiltis kāpu zonā;
  • Ar bērnu ratiņiem īsti līdz molam tikt būs neiespējami;
  • Būs jāiet gar žoga malu uz paaugstinājuma, gar jūras malu – ja tev ir bail no augstuma, varbūt šī mala tevi varētu satraukt, bet tie ir pāris soļi;

Gandrīz pie paša Daugavgrīvas mola ir iespējams aplūkot bāku. Pats mols noteikti ir īsāks par Mangaļsalas molu, gar malām molam ir tādas akmeņu formas krāvumi, kā Liepājas Karostas molam, galā protams bāka. Noteikti varēsim pamāt pretī Mangaļsalas molam, un ja esi bijis tur, bet neesi nekad atbraucis līdz Bolderājas molam – saņemies, tev noteikti tas ir jāpamēģina, sajūtas būs ļoti interesantas.

Lūk GPS koordinātes 57.046497, 24.021601, kuras var ierakstīt navigācijā, šī ir vieta, kur droši var atstāt automašīnu, un tālāk jau doties uz molu, pa ceļa taku. Tālāko ceļa virzienu norādīs gan vietējie, kas mēros ceļu uz turieni, gan arī tīri intuvitīvi, dodamies pa platāko ceļu aiz koka barjeras taisni, līdz atdursimies pret jūru, un tālāk mūsu ceļš vedīs gar jūras krastu pa labi, līdz pat molam.

 

 

2 rekomendē, lai citi zina
Print Friendly, PDF & Email