April 15 2020

8 paņēmieni kā sagatavot pēdas vasarai

Noteikti nevienam nerada pārsteigumu fakts, ka pēdu savainojumi un dažādas ar to saistītas problēmas parādās vienmēr atnākot vasarai. Jūs varat nodarīt pāri savām pēdām ejot vai skrienot pa smiltīm, uzkāpjot uz kaut kā asa, varat sasprindzināt vai nepareizi pagriezt. Pārējās pēdu problēmas rodas tad, kad notiek ziemas apavu nomaiņa uz vasaras, un mēs iekāpjam plānas zoles sandalēs, mūsu pēdas netiek tam pietiekami sagatavotas. Pēdas noķer sava veida šoku, kad viņu atbalsts vairs nav tāds, kāds tas bija no iepriekšējiem apaviem, kas bija stingrāki, biezākām zolēm u.c.  Par laimi, mums ir dažādi veidi un ieteikumi Jums, kā stiprināt, izstiept un sagatavot savas pēdas baso kāju gājieniem pa smiltīm un būt pilnīgi gataviem pludmalei. Nu ko, aiziet:

 

 

  1. ĪSAS PASTAIGAS

Pastaigājiet pa mājām apmēram 5 minūtes ar plikām pēdām, lai iesildītos un cirkulētu asinsriti pēdās.

 

  1. UZZIMĒT ALFABĒTU

Apsēdieties un ar katru pēdu uzzīmējiet alfabētu, izmantojot savu pirkstgalu kā “zīmuli”. Vienu vai divas reizes uzzīmējiet visus alfabēta burtus, izdariet to ar katru no pēdām. Šis paņēmiens aktivizē gandrīz katru Jūsu pēdas muskuli.

 

  1. BURZIET DVIELI

Šis vienkāršais paņēmiens stiprina sīkos muskuļus starp jūsu pirkstiem, kas palīdz aizsargāt tos no noberzumiem un tūlznām. Satveriet trauku vai roku dvieli un novietojiet to uz grīdas zem pēdām. Ideālā gadījumā dvieli var novietot uz cietas virsmas, piemēram, koka grīdas vai flīzēm, lai vieglāk būtu to slidināt. Sāciet burzīt dvieli zem pēdām ar kāju pirkstiem, pilnībā velkot to pret sevi, maināt kājas un atkārtojiet to visām pēdu pusēm.

 

 

  1. PASTAIGĀT AR PAPĒŽIEM

Ieteikums meitenēm: Izstaipiet savas kājas un staigājiet pa mājām uz papēžiem 30 sekundes. Atpūtieties 10 sekundes un atkārtojiet šo piegājienu trīs reizes. Jūs stiprināsiet šādā veidā muskuļus gar jūsu apakšstilbu priekšpusi, kas savukārt palīdz stabilizēt pēdu.

 

  1. DZIĻIE PIETUPIENI

Salieciet ceļus, iztaisnotu muguru taisiet dziļos pietupienus. Turiet pozu 30 sekundes, atlaidiet un atpūtieties un atkārtojiet līdz trim reizēm. Tas palīdz veidot muskuļus gar jūsu pēdu. Meitenes var pamēģināt dziļos pietupienus papēžos.

 

  1. BALANSĒJIET UZ PIRKSTGALIEM

Šis paņēmiens spēs ietekmēt Jūsu propriocepciju – tas nozīmē, ka tas palīdzēs Jūsu smadzenēm saprast, kur atrodas jūsu pēda, un burtiski stiprinās visus mazos stabilizējošos muskuļus Jūsu pēdā.

 

  1. IZSTAIPIET KĀJU MUSKUĻUS

Vai nu guliet uz muguras ar siksnu, kas apvilkta ap izliekto priekškāju, un velciet kāju pret sevi, vai arī noliecieties pret sienu ar pēdu aiz muguras, piespiežot papēdi pret zemi. Turot muskuļus elastīgus, tas var palīdzēt kājai labāk kustēties ar katru ikdienas soli.

 

  1. LEDUSS RULLĪTIS

Šis ir labs veids, kā uzlabot pēdu pašsajūtu un mazināt nogurumu vai svilinošo sajūtu, kas rodas pēc ilglaicīgas pliku pēdu staigāšanas pa smiltīm. Piepildiet nelielu plastmasas ūdens pudeli ar ūdeni un sasaldējiet. Rullējiet sasaldēto ūdens pudeli minūti zem pēdas, pēc pastaigas vai skrējieniem, vai jebkurā citā laikā, kad Jūsu pēdas jūtās nogurušas.

 

1 rekomendē, lai citi zina
Print Friendly, PDF & Email