April 01 2020

3 iemesli, kādēļ Tev būtu vērtīgi veikt staipīšanās vingrinājumus kopā ar svariem

 

Stiepšanās ir neapšaubāmi viens no visizplatītākajiem vingrinājumu veidiem. Gandrīz visi var stāvēt, stiepties – gan efektīvi, gan ne tik. Faktiski eksistē daudz efektīvāki stiepšanās veidi nekā standarta ierastā stiepšanās.

Parastos stiepšanās vingrojumos ir tā, ka jūs lēnām stiepjaties līdz sajūtat vieglu diskomforta punktu un turiet šo sajūtu līdz 30 sekundēm vai ilgāk. Šāda klasiska stiepšanās ir novecojusi, un ir pierādīts, ka tā ir mazāk efektīva ilgtermiņā, elastības iegūšanā, salīdzinot to ar stiepšanos kopā ar partneri vai pievienojot svarus.

Ja jums nav partnera, bet tomēr vēlaties pamēģināt stiepšanās vingrojumus ar lielāku spriedzi, mēģiniet stiepšanās vingrinājumiem pievienot svarus hanteles, svara bumbas.

Piemēram, ja jūs varat izstiepties špagatā, tas nozīmē, ka esat elastīgs, bet, ja jums ir gandrīz jāpamežģī gūža, lai veiktu špagatu, tas nav labi. Jūs vēlaties, lai gūžas muskuļi kontrolētu šo elastīgumu, un tas ir tieši tas, kur jums varētu palīdz stiepšanās kopā ar svariem.

Šeit ir trīs iemesli, kāpēc svaru stiepšanas var palīdzēt jums kļūt stiprākiem un elastīgākiem:

  1. STIEPIET PAREIZOS MUSKUĻUS

Stiepšanās ir sarežģītāka, nekā jūs domājat – ne visi stiepšanās vingrojumi ir izveidoti vienādi.

Piemēram, ņemiet parasto gūžas (sānu) locītavas stiepšanu. Daudzi cilvēki šo izstiepšanos veic nepareizi, aizliekot muguras lejasdaļu un atslēdzot pamata muskuļus, tāpēc viņi to izjūt gurnu krokas priekšā. Viņi galu galā izstiepj priekšējās gūžas saites, nevis gūžas-fleksora muskuļus.

Vienkāršs labojums: turiet vieglu hanteli vai svara bumbu kausa pozīcijā un viegli uzsitiet pa krūšdaļu virs svara. Tas automātiski ieslēdz galvenos muskuļus, kas stiepumu novirza uz gūžas locītavas fleksoriem augšstilba vidū.

Plašāka pamata piesaiste jebkura ķermeņa apakšdaļas izstiepšanas laikā nodrošina gurnu un muguras lejasdaļu drošā stāvoklī. Pievienojot nelielu svaru, tas ir lielisks triks lielākai efektivitātei.

  1. STIEPIET PĀRSVARĀ TOS MUSKUĻUS, KAS IKDIENĀ JŪTĀS STĪVĀKI

Daži muskuļi kļūst tik stīvi, ka ir grūti tos stiept pašiem. Ja jums nav partnera, kas jums varētu palīdzēt, varat izmantot svērto pretestību paņēmienu, lai palielinātu pretestību.

Piemēram, daudziem pieredzējušiem svaru cēlājiem vai sportistiem attīstās stīvi l muskuļi muskuļi zem padusēm, padarot tos grūti aizliekamus aiz vai virs galvas. Tradicionālais vingrinājums šim muskulim rada lielu spriedzi, kamēr svērts vingrinājums pielietojot hanteles ļauj smagumam un papildu svaram palīdzēt stiepties paduses muskulim daudz vieglāk.

  1. ATKLĀJIET JAUNU VINGRINĀJUMU POZAS

Iespējams, svaru stiepšanās vingrinājumi var palīdzēt Jums apgūt jaunus vingrinājumu elementus. Kamēr staipīšanās pievieno elastīgumu, spēka trenniņi var palīdzēt to visu savstarpēji savienot efektīvāku rezultātu sasniegšanai.

STIPRĀKIEM STIEPŠANĀS VINGRINĀJUMIEM

Atcerieties: ar svaru stiepšanos, sāciet to viegli, ar maziem svariem, vienmēr tik tālu, lai nejustus sāpes. Svaru stiepšanās palīdzēs iegūt ķermeņa elastīgumu daudz ātrākā laika periodā un iespējams, piedod papildus motivāciju trenniņiem.

  rekomendē, lai citi zina
Print Friendly, PDF & Email